EagleTribune.com, North Andover, MA

June 27, 2012

Central Catholic High School Fourth Quarter Honor Roll


DISTINGUISHED HONORS

Seniors — Michelle Abou-Raad, Alexandra Borrelli, Michelle Bowen, Neal Drapeau, Jeremy Fague, Michele Galanos, Meghan Kelley, Christine Kuehl, Ryan LaRoche, Bridget McSherry, Olivia McSherry, Jonathan Mirabito, Sean Perry, Bianca Pricone, Alexander Sylvia.

Juniors — Jaclyn Becotte, Emily Boehm, Wen -Emma- Cai, David DeLuca, Alexander Dimmock, Kathleen Dooley, Megan Helfrich, Daniel Jeffries, Nicholas Kirkham, Patrick Lacroix, Victoria Lambert, Alexandra Layous, Mallory Loomis, Kaeleigh Molloy, Mackenzie Murray, Alexa Poulin, Amanda Priest, Jessica Raymond, Jean Rosa, Emily Round, Simon Serrano, Samuel Sierra, Tiffany Truong, Emilie Zahn.

Sophomores — Molly Bryant, Samuel Cai, Michael Consoli, Kelly Daigle, Matthew Famiglietti, Emily Fluet, Daniel Golden, Leszek Krol, Tianyi Li, Mark Mancini, Stephanie May, Alexandra Nagri, Kishan Patel, Kylie Regan, Sarah Reny, Christopher Rizkallah, Adam Sanford, Emely Santos, Antonio Scarvaglieri, Matthew Stanislas, Jie Yu, Ziyao Zhang.

Freshmen — James Coppinger, Nolan Dow, Nicole Faber, Olivia Ferris, Jacob Francis, Austin Hall, Emily Hyslip, Toni Joy, Nam-woong Kim, Matthew Klauer, Jenna Martin, Michael McInnis Jr., Alice Murphy, Jenna Palmisano, Benjamin Prisby, Nicholas Sacco, Alessandra Sadler, Aidan Sullivan, Timothy Walsh, Allison Wiggins.

HIGH HONORS

Seniors — Stephanie Bizeur, Jill Bolduc, Chelsea Carver, Giana Contrada, Patrick Facendola, Brittany Janeczek, Leanne Kent, Benjamin Lauer, Brianna MacGregor, Sean Murphy, Kaleigh O'Connor, Jenny O'Neil, Alexa Palmisano, Natalie Starliper, Tyler Stein, Hailey Tompkins, Stephanie Zimbaldi.

Juniors — Natalia Andela, Raymond Belanger/Deloge, Stephanie Busby, Joseph Danisch, John DePippo, Erich Friedrich, Saddan Genao, Anna Hajec, Andrew Hamel, Anya Housianitis, Maria Karamourtopoulos, Nicole LaValley, Anthony Licari, Meghan Maraghy, Kathleen Marinelli, Angel Marr, Kara Martin, Cynthia Michaud, Nicholas Morin, Emma Morse, Jacquelyn Nassar, Caroline Oskar, Ngoc Phan, Gianna Pino, Jonathan Richard, Joel Rosa, Darion Summers, Kara Tardif, Brittany Torres, Briana Tremblay, Laurena Valente.

Sophomores — Vanessa Acosta, Anna Barbeau, Derrick Beaudin, Caitlin Derrickson, Emily Dunn, Eric Ell, Stefanie Hartford, Ji Hyun Hwang, Aimee Lane, Ziyi Li, James McHale, John Mitchell, Stephanie Sauvageau, Neil Sheehan, Gabrielle Sylvia, Courtney Walsh, Gregory Walsh.

Freshmen — Griffin Andersen, Jake Bartlett, Eric Castrucci Jr., Alexander Clark, Lucas Dow, Alex Erwin, Edmund Evans, Paul Fleury, Jennifer Gaudette, Noah Joyce, Catherine Kareores, Sreeja Keesara, Kiera Lawlor, Daniel MacDonald, Kaleigh Maroon, Dominique Mateo, Maxwell Nutter, Ryan O'Neil, Matthew Santoro, Brian Triglione, Renzhe Wang.

HONORS

Seniors — Christina Accardi, Joseph Akiki, Emily Alfano, Robert Angelo, Meghan Ashley, Hunter Barrett, Kelly Becht, Brooke Beneze, William Berg, Sarah Blanchette, Christine Bowen, Elizabeth Bradley, Christopher Bunker, Leah Cabeceiras, Stephanie Cabrera, Daniel Camerato, Nicholas Cannon, Jaclyn Carroll, Daniel Cavanaugh, Talia Clarke, Christine Coates, Connor Corrieri, Sarah Cote, Luisanna Crespo, Patrick Crowley, Lillian Cryan, Stefani Cuticchia, Ryan Daigle, Casey Dawson, David DeLuca, Kelly Dinning, Jacob Donahue, Jeffrey Donahue, Nora Emmott, Matthew Fenlon, Mary Foggo, Kylie Gamby, Elizabeth Garafola, Jeremy Garneau, Erik Gillespie, Nicholas Golden, Allison Harb, Andrew Helinski, Alexandria Hennessy, Jacqueline Himmer, Jessica Horton, Nicole Howe, Richard Imprescia, Gabriella Jimenez, Samuel Jortberg, Lanie Jowett, Michael Kellerman, Daniel Kfoury, Abbie King, Isabelle Kosman, Kelsey Kowal, Christopher Lacroix, Madison Lavoie, Huy Le, Cherie Lemay, Michele Lescarbeau, Marc Letayf, Sarah Lynch, Jade Mackey, Jamie Maffeo, Meaghan Manzi, Ashleigh Marks, Melissa Marroquin, Molly McColgan, Nicolette McCoy, Kelsie McDonough, Tyler McMinniman, Steven Merrick, Nathan Merrill, Rebecca Metayer, Alexis Michal, Nicole Miller, Crystal Montas, David Mosto, Maria Munoz, Kristina Murray, Alicia Napolitano, Rosalie O'Brien, Allison Parsons, Orquidia Paulino, Connor Perry, Amy Peterson, Michael Pino, Alejandra Ponce, Tara Proulx, Michael Regan, Gregory Rickenbacker, Taylor Robin, Carolina Santos, Alexandra Sanz, Andrew Schiavone, Monica Strom, Brian Sullivan, Paul Trabucco, Hunter Tuck, Zachary Walsh, Whitney White, Jessica Wiggins, Courtney Wilson, Catherine Xenakis, Tyler Yeastedt, Carolina Zappala.

Juniors — Garrett Abare, Hope Alaimo, Bryan Allen, Michela Allocca, Andrew Ayres, Abigail Baez, Matthew Baptista, Michael Barry, Ryan Barry, Alec Beaulieu, Christopher Begonis, Briyith Betances, Michelle Bouchard, Delaney Bradley, Leah Bradley, Lauren Calder, Brandan Call, Zachary Canto, Andres Castaneda, Megan Ciabotti, Elizabeth Clemente, Catherine Contarino, Jake Coppola, Nicole Coulon, Rosalie Cryan, Kyle Cunniff, Jessica Curtis, Katrina DeBenedetto, Natalya DesFosses, Marissa DiBiasio, Joshua Dick, Nicole DiFilippo, Natalie DiZazzo, Liam Doherty, Ryan Doherty, Erica Elia, Matthew Elia, Sean Emery, Chelsea Espinola, Jennifer Facendola, Adonis Familia, Adrien Fleury, Kaylee Foderaro, Kayleigh Fortuna, Patrick Fronduto, Tinaye Gambiza, Douglas Gemmell, Christopher George, Alex Giallanella, Christopher Ginchereau, Alexa Glover, Sean Gordon, Nicholas Gorski, Christina Grise, Christian Grullon, Ruth Guischard, Matthew Halaby, Shawn Hamel, Alexandra Hegge, Julio Hernandez, Thomas Jenoski, Sarah Jones, Kristin Kazzi, Alexander Keith, Sean Kennedy, David Kitchen, Kasey Lannon, Michelle Leonard, Xiaoyu Liu, Briana Lynch, Hannah Lyon, Caroline MacDonald, Joseph Maroun, Nicholas Mastas, Stephen McElroy, Casey McLaughlin, Kayla McMinniman, Meghan Menihane, Emily Montanaro, Leslie Moore, Phillip Nash, Trey Nasser, Christine Nguyen, Connor Norton, Owen O'Leary, Dong-Jae Park, Kendra Poulin, Julian Pryde, Lindsey Puglisi, Emily Riddle, Stephanie Robinson, Narelin Sanchez, Teresa Santana, David Savary, Jonathan Schnier, Nakita Sconsoni, Morgan Shea, Mary Shine, Brian Silvey, Colleen Slein, Maria Strangie, Nicole Stratis, Jacob Suarez, Andrew Sullivan, Colleen Sullivan, Liam Sullivan, Matthew Sullivan, Corin Swarbrick, Allison Tierney, Alexandra Tomasek, Megan Tovey, Lesa Tran, Colleen Twomey, Robyn Vaillancourt, Andy Vasquez, Joshua Velez, Chery J. Victoria, Brittany Voto, Ryan Wagoner, Colleen Whatley, Mackenzie Williams, Li Wu.

Sophomores — Haley Acconcia, Jillian Alcott, Jennifer Amaral, Tyler Andrade, Madison Arndt, Erin Berube, Adam Bibeau, Michael Bickley, Alicia Bilsky, Joshua Boisvert, Nicholas Bradley, Morgan Bronson, Sarah Bunnell, Allison Cavanaugh, Tara Chastain, Tara Conklin, Grace Conti, Heather Corcoran, Kevin Costello, Zackery Cote, Anthony Crespo, Emilie Cuticchia, Danielle DellaPaolera, Caitlin Dell'Orfano, Michael D'Eon, Julie Desjardins, Andrew Devaney, Kylie Diodati, Madison Drouin, Kyle Dunn, Alyssa Eaves, Gabrielle Elkhouri, Danielle Farrell, Michael Fenlon, Dean Fitzgerald, Anthony Foderaro, Devlin Frost, Tanner Gariepy, Abigail Giarrosso, Genevieve Gigandet, Hannah Gillis, Manuel Giraldo, Tyler Hall, Meagan Hanley, Lloyd Hayes, Alexandria Hogan, Elizabeth Hogan, Maeve Holland, Maryanne Hurlbert, Rosanna Inirio, Brendan Jacques, Zachary Janco, Stephen Jaskelevicus, Calvin Johnston, Sung Hyun Kang, Shayna Kennedy, Andy Lin, Amanda Lock, Casey Loughlin, Cole Lusty, Natalie Macdonald, Matthew Macy, Erick Maldonado, Krista Maloney, Cameron Manning, Ashley Masucci, Hannah Maurer, Abigail McCarthy, Megan McCoy, Amanda Meli, Kelly Mitchell, Paige Montanaro, Sydney Moran, Christina Morris, Nayiri Nazarian, Cynthia Nunez, Francheskca Onyemem, Kole Ouellette, Felicia Pandelena, Dylan Parsons, Solina Pascual, Brooke Patterson, Cole Peerson, Thomas Pelletier, Salina Persico, Christian Petruzzelli, Mackenzie Pierce, Kyle Plocharczyk, Rachel Pruyne, Megan Rauseo, Brian Razzetti, Kevin Regan, Li Rong, Victoria Rouleau, Michael J. Ryan, Paul Salibe, Juliesa Santiago, Naseem Sardashti, Julie Scully, Drew Shaheen, Patrick Silk, John Camden Smith, Brianna Soriano, Colin Soucy, Stefan Specian, Alyson Spencer, Anne Szablak, Peter Tasch, Anna Taylor, Angela Thach, Tina Thu, Emma Vargas, Shannon Wakeford, Tianfa Wang, Corey Webber, Vanessa Weymouth, Matthew Wicks, Amanda Williams, Jeffrey Wisnewski, Lindsey Woronka, Theresa Zannoni.

Freshmen — Olivia Antczak, Alexandra August, Emma Avola, Tealla Baglione, John Bartlett, Hannah Benjamin, Ryan Blatti, Mia Blum, Emma Bolduc, Elizabeth Bond, Curtis Boucher, James Buckley, Emma Carey, Erin Carroll, Aideen Chapman, Tyler Chew, Chang Min Choi, Natalie Colonna, Emily Conaton, Taylor Dawson, Taylor DePalo, Rachael DeRosa, Cameron Devanney, Lauren Donald, Nicholas Dulock, Taylor Dunphy, Patrick Dziedzic, Nicole Elia, Joel Emmott, Caleigh Finneral, Nicholas Fiore, Elizabeth Freeman, Justin Galiney, Alexandria Gangi, Michael Goglia, Jeanmerli Gonzalez, Charles Gualtieri Jr., Craig Harkins, Katherine Hayes, Alexander Hebert, Sean Holly, Erin Jaibur, Erika Johnson, Theo Kalantzakos, John Keenan, Mary Kellerer, Joseph Labadini, Benjamin Lambert, Caitlin Lane, John Lauer, Karoline Leavitt, Gavin Loughlin, Ryan Lowrie, Jasmine Lu, Chelsea Lynch, Trudy Lynch, Gil Matos, Janenne McCoy, Matthew McQuade, Jonathan Mendonca, Timothy Merrill, Elizabeth Morse, Kyle Nagri, Rachel Navien, Jimmy Njoroge, Kaitlyn Norton, Zachary Pennace, Jarod Pinto, Scott Razzetti, Madeline Roberts, Roberto Rodriguez, Crystal Rojas, Patrick Sanford, Alexander Santos, Sydney Sauvageau, Evan Shaheen, Tianyi Shan, Brendon Shirley, Jack Silk, Tiffany Simione, Elizabeth Smith, Deryn St. James, Michael Strangie, Miranda Suarez, Elizabeth Sullivan, Christian Thompson, Noah Thompson, Catherine Tovey, Mark Townsend Jr., Jennifer Tran, Nicholas Valente, Katherine Veilleux, David Vidal DeLosSantos, Xueqing Wang, Alexandra West, William Wheeler, Nicholas Worden.