EagleTribune.com, North Andover, MA

January 2, 2013

Central Catholic High School first quarter honor roll


The Eagle-Tribune

---- — DISTINGUISHED HONORS

Freshmen: Margaret Devlin, Joseph Guzman, Nicholas Janco, Shelbylayn Montilla, Todd Oliveira, Dawson Shyne.

Sophomores: James Coppinger, Edmund Evans, Nicole Faber, Jacob Francis, Gavin Loughlin, Benjamin Prisby, Nicholas Sacco, Alessandra Sadler, Evan Shaheen, Aidan Sullivan, Timothy Walsh, Allison Wiggins

Juniors: Kelly Daigle, Matthew Famiglietti, Rosanna Inirio, Leszek Krol, Kishan Patel, Thomas Pelletier, Kylie Regan, Sarah Reny, Adam Sanford, Stephanie Sauvageau, Antonio Scarvaglieri, Colin Soucy, Gabrielle Sylvia, Shannon Wakeford, Gregory Walsh, Ziyao Jenny Zhang.

Seniors: Jaclyn Becotte, Adonis Familia, Nicole LaValley, Alexa Poulin, Emily Round, Simon Serrano, Colleen Slein, Robyn Vaillancourt, Joshua Velez.

HIGH HONORS

Freshmen: Nathan Abbott, Katelyn Benson, Madison Borrelli, Erin Corbett, Hillary Dominguez, Ryan Ferrara, Peter Graziano, Carina Imbornone, Jazmine Jimenez, Gregory Marggraf, Andrew Marotta, Brian McAnally Jr., Nicholas McCool, Katherine Mears, Lake Murphy, John Purdy, Brian Quach, James Robinson, Chad Thompson.

Sophomores: Griffin Andersen, Alexander Donald, Nolan Dow, Justin Galiney, Jennifer Gaudette, Carlos Gonzalez, Rachel Gundersen, Alexander Hebert, Erin Jaibur, Toni Joy, Kiera Lawlor, Karoline Leavitt, Daniel MacDonald, Kaleigh Maroon, Michael McInnis Jr., Jaxell Negron, Ryan O’Neil, Yeraldo Rodriguez, Patrick Sanford, Brian Triglione, James Velez.

Juniors: Vanessa Acosta, Molly Bryant, Samuel Cai, Emily Fluet, Devlin Frost, Rees Gemmell, Joseph

Gershman, Genevieve Gigandet, Daniel Golden, Olivia Imprescia, Shayna Kennedy, Tianyi Tracy Li, Stephanie May, James McHale, Kelly Mitchell, Paige Montanaro, Alexandra Nagri, Salina Persico, Kaitlyn Rosenholm, Naseem Sardashti, Alyson Spencer, Jahzmin Walker, Courtney Walsh.

Seniors: Andrew Ayres, Raymond Belanger-Deloge, Delaney Bradley, Elizabeth Clemente, Rosalie Cryan, Marissa DiBiasio, Daniel Dziedzic, Andrew Hamel, Patrick Lacroix, Victoria Lambert, Briana Lynch, Mackenzie Murray, Amanda Priest, Jean Rosa, Kara Tardif, Laurena Valente.

HONORS

Freshmen: Conor Abraham, Lillian Anderson, Kylee Babcock, Sarah Baptista, Aurora Bas, Mackenzie Berube, Stephen Berube, Patrycia Bialek, Lillian Bibeau, Katharina Birch, Amanda Boehm, Carly Bonanno, Lacey Bornstein, David Broderick, Alden Bronson, Alexis Buote, Catherine Cabezas, Kristen Calder, Elias Chaya, Kirsten Coco, Emily Condon, Meghan Connolly, Meagan Cox, Shirley Crespo, Adriana Cruz, Andrew Dagher, Kristina Day, Samantha Delois, Aubrey Diaz, Anthony DiBiasio, David DiZazzo, Adreana Dziadosz, Maxwell Edelmann, Caitlin Fisher, Robert Fitzgerald, Katherine Fitzpatrick, Katherine Freeman, Evan Frocione, Lawrence Galasso, Jailene Garcia, Harrison Gibbs, Katherine Gorrie, Ashley Grasso, Lea Guldemond, Richard Hardy, Martin Hayes, Victoria Holdsworth, Caitlin Jackson, Meghan Jacobs, Claudia Jenkins, Christopher Jerz, Alexia Johnson, Lauren Johnson, Kellen Jordan, Kyle Joyce, Alexander Kaim, Julie Kinsella, Mary Kirpas, Katherine Knapp, Amy Lacourse, Michael Lane, Sara Langtry, Fiona Lapierre, Page Laurendeau, Jiah -Julia- Lee, Jordan Loomis, Rebecca Lyons, Madison MacPhee, Liam Manchenton, Amanda Maroun, Lauren Matachun, Stephanie McHatton, Michelle Merritt, Brendon Miller, Collin Mitchell, Madison Mondejar, Caroline Moolic, Isabelle Morrill, Sarah Myers, Yasie Nejad, Kianna Nelson, Joshua Nutter, Rebecca O’Neill, Jacob Pardue, Alexander Parent, Scott Patterson, John Peterson, Josephine Piro, Morgan Powell, Jocelyne Ramos, Rosa Reynoso, Matthew Rizkallah, Joseph Robichaud, Luis Rodriguez, Cole Royer, Roger Rueda, Madelyn Ryan, Taylor Sacco, Mitchell Saraceno, Nyssa Sconsoni, Kenny Severino, Ella Sheehan, Matthew Soucy, Emily Spellman, Dylan Stewart, Mia Tarini, William Thu, Varsha Vadlapatia, Amy Veloz, Trent Verrier, Mykhel Walker, Cameron Weymouth, Andrew White.

Sophomores: Olivia Antczak, Alexandra August, Julia August, Jake Bartlett, John Bartlett, Hannah Benjamin, Ryan Blatti, Mia Blum, Emma Bolduc, Curtis Boucher, Joshua Bruk, James Buckley, Shana Butler, Emma Carey, Erin Carroll, Samuel Charpentier, Yiting Seven Chen, Tyler Chew, Joshua Clark, Caroline Colletta, Natalie Colonna, Anthony Curtis, Sofia da Silveira, Taylor Dawson, Taylor DePalo, Cameron Devanney, Lucas Dow, Nicholas Dulock, Drew Dunn, Emily Duquette, Patrick Dziedzic, Nicole Elia, Jorge Elias III, Alex Erwin, Olivia Ferris, Caleigh Finneral, Paul Fleury, Elizabeth Freeman, Alexandria Gangi, Michael Goglia, Jeanmerli Gonzalez, Maxwel Greeley, William Grise, Charles Gualtieri Jr., Erica Hadad, Sean Holly, Emily Hyslip, Noah Joyce, Theo Kalantzakos, Catherine Kareores, Sreeja Keesara, Mary Kellerer, Nam-woong Steve- Kim, Matthew Klauer, Joseph Labadini, Caitlin Lane, John Lauer, Emma Laveson, Ryan Lowrie, Chelsea Lynch, Trudy Lynch, Janenne McCoy, Matthew McQuade, Yanni Mercado, Elizabeth Morse, Alice Murphy, Rachel Navien, Gabriela Nunes, Maxwell Nutter, Jenna Palmisano, Joel Parra, Vishal Patel, Ivan Perez, Jarod Pinto, Jack Putnam, Scott Razzetti, Madeline Roberts, Roberto Rodriguez, Crystal Rojas, Jessica Sanchez, Matthew Santoro, Sydney Sauvageau, Nicole Schreiter, Augusta Grace Schufreider, Bridget Sears, Colleen Shields, Jack Silk, Elizabeth Smith, Deryn St. James, William Stahley, Michael Strangie, Miranda Suarez, Elizabeth Sullivan, Christian Thompson, Noah Thompson, Andrew Tomarchio, Catherine Tovey, Olivia vanRavestyn, Bridget Vasques, Renzhe -Tony- Wang, Emily Watson, Alexandra West, William Wheeler, Nicholas Worden, Bond Zhang.

Juniors: Christy Abreu, Haley Acconcia, Jillian Alcott, Jennifer Amaral, Tyler Andrade, Madison Arndt, Anna Barbeau, Evan Becht, Erin Berube, Adam Bibeau, Michael Bickley, Alicia Bilsky, Rachel Blanchette, Morgan Bronson, Allison Cavanaugh, Tara Chastain, Olivia Ciccarelli, Nurilys Cintron, Andrew Clark, Tara Conklin, Michael Consoli, Grace Conti, Heather Corcoran, Kevin Costello, Zackery Cote, Olivia Dello Russo, Caitlin Dell’Orfano, Michael D’Eon, Caitlin Derrickson, Julie Desjardins, Matthew Dieselman, Kevin Dinning, Madison Drouin, Kuiye Will Du, Emily Dunn, Alyssa Eaves, Gabrielle Elkhouri, Eric Ell, Ryan Etter, Michael Fenlon, Chaskiesha Figueroa, Karesse Figueroa, Dean Fitzgerald, Catherine Fleming, Anthony Foderaro, Tanner Gariepy, Abigail Giarrosso, Erica Gidley, Hannah Gillis, Manuel Giraldo, Gabriella Haddad, Tyler Haddad, Tyler Hall, Meagan Hanley, Stefanie Hartford, Lloyd Hayes, Elizabeth Hogan, Maryanne Hurlbert, Angelina Hyatt, Stephen Jaskelevicus, Calvin Johnston, Andrew Kamari, Nicole Kebler, Robert Kfoury, Robin King, Aimee Lane, Alexandra Lawver, Andy Lin, Amanda Lock, Casey Loughlin, Cole Lusty, Natalie Macdonald, Krista Maloney, Mark Mancini, Cameron Manning, Bradley Marggraf, David Marsan, Ashley Masucci, Megan McCoy, Amanda Meli, John Mitchell, Christina Morris, Peter Murray, Nayiri Nazarian, Daniel Nemr, Cynthia Nunez, Francheskca Onyemem, Kole Ouellette, Dylan Parsons, Solina Pascual, Casey Pedro, Cole Peerson, Christian Petruzzelli, Mackenzie Pierce, Kyle Plocharczyk, Emily Prevost, Nicole Radanovics, Corey Riordan, Victoria Rouleau, Madelaine Rueda, Michael J. Ryan, Paul Salibe, Emely Santos, Julie Scully, Neil Sheehan, Marisa Sierra, John Camden Smith, Stefan Specian, Matthew Stanislas, Anne Szablak, Anna Taylor, Justin Then, Marisa Thompson, Tina Thu, Emma Vargas, Sean Vasque, Corey Webber, Vanessa Weymouth, Matthew Wicks, Amanda Williams, Daniel Wilson, Lindsey Woronka, Muireann Woulfe, Jie Tiffany Yu, Theresa Zannoni.

Seniors: Garrett Abare, Hope Alaimo, Bryan Allen, Michela Allocca, Natalia Andela, Abigail Baez, Matthew Baptista, Gabrielle Baril, Jennifer Barker, Michael Barry, Ryan Barry, Alec Beaulieu, Christopher Begonis, Briyith Betances, Branden Bishop, Emily Boehm, Christopher Bouchard, Zachary Bouchard, Nicholas Bowden, Stephanie Busby, Wen Emma Cai, Lauren Calder, Zachary Canto, Julia Carew, Christy Chui, Megan Ciabotti, Catherine Contarino, Jake Coppola, Jessica Cuomo, Jessica Curtis, Christopher Danielson, Joseph Danisch, Katrina DeBenedetto, Nicholas DeLois, David DeLuca, Katareena Diaz-Inamasu, Nicole DiFilippo, Alexander Dimmock, Liam Doherty, Ryan Doherty, Patrick Donegan, Kathleen Dooley, Ryan Dowgiert, Erica Elia, Matthew Elia, Chelsea Espinola, Adrien Fleury, Lauren Flynn, Kaylee Foderaro, Kayleigh Fortuna, Erich Friedrich, Patrick Fronduto, Jessica Garneau, Douglas Gemmell, Kathleen Gemmell, Saddan Genao Lizardo, Anthony Gentile, Alex Giallanella, Travis Goodrum, Nicholas Gorski, Jaclyn Graham, Christina Grise, Ruth Guischard, Anna Hajec, Nathaniel Hall, Shawn Hamel, Benjamin Hayes, Megan Helfrich, Julio Hernandez, Anya Housianitis, Daniel Jeffries, Thomas Jenoski, Lindsay Jones, Maria Karamourtopoulos, Nicholas Kirkham, Timothy Larocque, Alexandra Layous, Jarred LeBlanc, Michelle Leonard, Anthony Licari, Jenna Lima, Xiaoyu Vera Liu, Mallory Loomis, Jessuly Lora, Justin Lucciano, Olivia Lucey, Hannah Lyon, Melissa Mackey, Joseph Maroun, Angel Marr, Kara Martin, Nicholas Mastas, Casey McLaughlin, Kayla McMinniman, John McNamara, Meghan Menihane, Kaeleigh Molloy, Leslie Moore, Nicholas Morin, Emma Morse, Phillip Nash, Trey Nasser, Joshua Nicholson, Owen O’Leary, Caroline Oskar, Dong Jae Park, Victor Perez, Mark Pessinis, Ngoc Phan, Gianna Pino, Jessica Raymond, Emily Riddle, Stephanie Robinson, Joel Rosa, Matthew Saraceno, Taylor Saulnier, Anna Scionti, Nakita Sconsoni, Meghan Sears, Morgan Shea, Mary Shine, Samuel Sierra, Brian Silvey, Bryanna St. Hilaire, Maria Strangie, Jacob Suarez, Andrew Sullivan, Liam Sullivan, Matthew Sullivan, Meghan Sullivan, Corin Swarbrick, Morrgan Sweeney-Charlton, Benjamin Tavitian, Allison Tierney, Brittany Torres, Joshua Torres, Megan Tovey, Lesa Tran, Briana Tremblay, Colleen Twomey, Manuel Vargas, Christopher Vitale, Brittany Voto, Colleen Whatley, Michael White, Mackenzie Williams, Emilie Zahn, Jeremy Zannini.