EagleTribune.com, North Andover, MA

July 10, 2008

Methuen High School third quarter honor roll


Highest Honors

Seniors Justen Bolognese, Andrew Decola, Simone Dufresne, Sandra Dwan, Laura Fitzpatrick, Brittany Forkus, Jennifer Gonzalez, Jailene Hernandez, Daniel Higgins, Elizabeth Kelly, Chantelle Knott, Kyle Kowal, Kelsey Morse, Lauren Palazzo, Tracy Sears, Lori Toavaga, Kristen Wilson, Renee Doucot.

Juniors — Michael Abelson, Lauren Alie, Katherine Arroyo, Victoria Aspell, Claire Ata, Matthew Baddour, Eric Bajor, Brian Clancy, Rachel Foster, Briana Garside, Rebecca Guselli, Matthew Mann, Savannah Marshall, John Mosley, Mandi Thornton, Alicia Williamson, Scott Yim.

Sophomores — Mark Andrews, Samantha Asmar, Shivkumar Bhadola, Kelsie Blouin, Tierney Bocsi, Kelsie Brien, Arianna De Gruttola, Stephanie Deveau, Kelly Gearan, Nathan Gioacchini, Nancy Gonzalez, Kyle Hong, Kyle Kislowski, Sara Knowles, Anna Mueller, David Nehme, Hanh Nguyen, Michael Norcia, Kathryn Oskar, Benjamin Pare, Julie Platz, Andrew Stamatopulos, Kimberly Wentworth.

Freshmen Heather Bies, Emily Boyd, Sarah Boyd, Hailey Brunette, Matthew Charette, John DiZoglio, Paul Downing, Jacquelyn Flynn, Jessica Flynn, Casey Fowler, Sara Grams, Shannon Loconte, Lauren Loffredo, Alicia Malynn, Jeffrey McAndrew, Sean McCormack, Jonathan Munoz, Elias Nammour, Julie O'Neil, Samantha Olson, Chintan Patel, Victoria Pekarski, Brian Sim, Brandon Slowikowski, Christian Sosa, Chelsee Sweeney.

High Honors

Seniors Hayla Al-Taweel, Megan Amboian, Dionne Archambault, Sahar Ashraf, Elizabeth Avila, Andrew Burbine, James Carey, Erica Comeau, Erika Del Rosario, Andrew Dexter, Matthew Dugan, Jessy El Achi, Caroline Grassi, Javier Grullon, Julia Jammal, Alison Krusell, Kyle Landry, James MacDonald, Jessica Marshall, Courtney Nelson, Kellie Northam, Jazmin Nunez, Kristen Olson, Michael Riccio, Alicia Robillon, Candy Rosario, Sabrina Saint-Juste, Matthew Sergi, Dana Shaffer, John Sughrue, Jonathan Trunfio, Melissa Whiteside, Brian Wholley, Justin Winward, Ryan Wormald, James Yau.

Juniors — Meaghan Arsenault, Carine Garozzo, Vanessa Gueli, Caitlyn Haneffant, Timothy Higgins, David Horsman, Jessica Kelly, Brittany Kinlin, Charles Kurkjian, Matthew Morel, Phi Nguyen, Kayla O'Connor, Meaghan O'Donnell, Sarah Oliveira, Lindsay Pare, Neil Patel, Kenzie Qvarford, Sheri Silvestro, Harry Smith, Jonathan Sordillo, Emily Sullivan, Alicia Tremblay.

Sophomores — Ercan Alparslan, Julia Anderson, Fadia Chahine, Jacob Cohen, Fred Corey, John Erickson, Katherine Fillipon, Patrick Fleming, Maria Foglia, Jeffrey Gagnon, Amanda Gillis, John Goddard, David Johnson, Michelle L'Ecuyer, Daniel Le, My Le, Gustavo Lopes, Lindsay Madsen, Gregory McHale, Samantha Meza, Ashley Ochaeta, Eric Rodriguez.

Freshmen Lindsey Alvarez, Stephen Arsenault, Callie Bateson, Ryan Bicknell, Nicole Bisson, Emily Cantillon, Calvin Carroll, Rebecca Caterino, Robert Cole, Daniel Cormier, Alyssa Cote, Andrew Custeau, Kelli Danahy, Colleen DeCola, Jason Doyle, Julia Eliopoulos, Alyssa Freeman, Lindsey Garcia, Sofia Giordano, Cristina Gonzalez, Raymond Guigni, Elizabeth Hajjar, Michael Harper, Devin Harris, Kelly Kennedy, Rebecca Kwakye, Ashley Leblanc, Amy MacDonald, Meghan McRobbie, Neeti Patel, Corey Powers, Sarah Privitera, Scott Quinn, Nicole Roberts, Nathan Robinson, Terrena Scannell, Kara Spooner, Rachel St. Hilaire, Meghan Stapleton, Oliver Thibault, James Torres, Kasey Walko.

Honors

Seniors> —<b> Melanie Allen, Rebecca Amiss, Terry Andrews, Karl Armano, Elie Ata, Cory Baldera, Julmina Bastien, Jennifer Battiata, Sean Bedrosian, Andrew Benedict, Kevin Benoit, Jason Bornstein, Jordan Boss, Irene Cassidy, Jessica Caterino, Maria Cevallos, Stephanie Chaisson, Lauren Clemens, Kierstyn Donnelly, Merelyn Fernandez, Erin Fisher, Melanie Fortin, Alyssa Gallant, Amanda George, Riane Goddard, Brittany Hayes, Stephanie Joubert, Craig Keizl, Alexander Kingsley, Ryan Leblanc, Alexa Leclerc, Elizabeth Maccarone, Megan Macpherson, Travis Maguire, Sonariddh Mao, Kelvin Marmolejos, Naomi Martinez, Nicole Mason, Morgan McDonald, Natasha Mejia, Ariana Messineo, Fernanyi Montero, Laura Moriarty, Anna Ngo, Samantha Palazzo, Nathan Piliponis, Brendan Saba, Tania Sanabria, Tiffany Sarcione, Elena Thiel, Barry Thornton, Ashley Tontodonato, Brittany Valliere, Lauren Wormald.

Juniors — Madison Aleksa, Corey Armstrong, Nicole Awad, Talan Barron, Alyssa Bennett, Dayana Blanchet, Kaleena Boda, Lesly Bonilla, Abbey Carbonneau, Margaret Conlon, Kate Cosgrove, Timothy Degaspe, Krista Digloria, Katelyn Dipietro, Nicholas Fabrizio, Hannah Fairbank, Taylor Gillette, Alicia Hardy, Brianna Heffernan, Kaileigh Hintlian, Lillie Hua, April Huynh, Stephanie Jaskot, Melissa Kim, Danielle Labrecque, Jill Leary, Kevin Lebourdais, Katherine Lopez, Michael Magaletta, Jonathan McAndrew, Megan Monroe, Bridget Murphy, Jonathan Nufio, Caitlin Pandolph, Jennifer Pappas, Kiley Perrone, Sidney Phu, Kristen Pinciak, Ryan Racioppi, Justin Reddy, Sarah Regan, Stephany Rodriguez, Joel Rymer, Jacob Smith, Michael Sprague, Kristine Theberge, Jacquelyn Tomeo, Erica Tremblay, Rebecca Walsh.

Sophomores — James Abou-Haidar, Rashidat Agboola, Edwin Alfonso, Chanelle Arsenault, Rabbia Ashraf, Allyson Bull, Paul Carey, Rachel Condon, Jose Contreras, Kaitlyn Couture, John Cruz, Shaniel Dejesus, Janna Desantis, Hayley Dolbeare, Amanda Donovan, Daniel Dugan, Aaron Ferreira, Catherine Fiorillo, Mckaela Flannigan, Paige Fleming, Erica Grasso, Corey Hamel, Ashley Holmes, Natalie Isaac, Elaine Javier, Darya Klemchuk, Chrisstopher Loan, Michael MacTaggart, Kimberly Marino, Bright Mugane, Loren Neel, Philip Norton, Gabriella Pacheco, Alicia Petrow, Jordan Pritts, Gabrielle Reynolds, Daron St. Jean, Rachel Sterner, Tyler Sullivan, Kristine Wetmore, Michael Wilson, Rachel Winward.

Freshmen Ramy Al-Taweel, Cassandra Arasi, Jennifer Balbuena, Amanda Berard, Erwin Beya, Tyler Bolduc, Victoria Bonneau, Jenna Bueno, Jake Cain, Vincent Calautti, Jarvis Castro, Kyle Charette, Nathaniel Connors, Sarah Croughwell, Kristyna Cubelli, Stephanie Fiorante, Kyra Fisher, Nicole Fortier, Josiel Gonzalez, Marvline Goyau, Joseph Grande, Matthew Gregg, Michael Hamel, Jacklyn Kendall, Ashley Lambert, Mackenzie Lannan, Nicole Last, Dineen Lewis, Karen Lima, Jessica Lucey, Trevor Mallett, Kayla Mason, Andrew McGinty, Megan McNiff, Plinio Mejia, Judy Ngo, Sara O'Connell, Jessica Perrault, Jacob Peters, Kyle Power, Alyssa Raimondo, Tylor Reeves, Erik Rettman, Jose Santiago, Nicholas Scionti, Suhad Shahin, Christina Sullivan, James Torres, Leeman Tran, Luis Urynowicz, Sean Whittaker.