EagleTribune.com, North Andover, MA

March 31, 2013

Area Games


The Eagle-Tribune

---- — Monday, April 1

Boys Lacrosse

Pentucket at Triton, 3:45 p.m.; Ipswich at North Reading, 3:45 p.m.

Girls Lacrosse

Pentucket at Triton, 3:45 p.m.; Lynnfield at Georgetown, 3:45 p.m.

Softball

Whittier at Tewksbury, 3:30 p.m.; Pentucket at Winnacunnet, 3:45 p.m.

Boys Tennis

Londonderry at Manchester Memorial, 4 p.m.; Billerica at Andover, 4 p.m.; Pelham at Portsmouth Christian, 4 p.m.; Timberlane at Spaulding, 4 p.m.; Sanborn at Bow, 4 p.m.; Lawrence at Central Catholic, 5:30 p.m.

Girls Tennis

Spaulding at Timberlane, 3:30 p.m.; Haverhill at Methuen, 3:30 p.m.; Manchester Memorial at Londonderry, 4 p.m.; Central Catholic at Lawrence, 4 p.m.; Bow at Sanborn, 4 p.m.; Andover at Billerica, 4 p.m.

Boys Volleyball

Lincoln/Sudbury at Andover, 5:30 p.m.

Tuesday, April 2

Baseball

Bishop Fenwick at Pentucket, 4 p.m.

Boys Lacrosse

Pentucket at Methuen, 3:45 p.m.; Georgetown at Swampscott, 4 p.m.; Chelmsford at Haverhill, 4:30 p.m.; North Andover at Lowell, 6 p.m.; Andover at Central Catholic, 7:30 p.m.

Girls Lacrosse

Haverhill at Chelmsford, 3:30 p.m.; Lowell at North Andover, 4 p.m.; Methuen at Peabody, 4 p.m.; Central Catholic at Andover, 7 p.m.

Girls Tennis

Austin Prep at North Reading, 3:30 p.m.

Boys Volleyball

Westford Academy at Lawrence, 6 p.m.

Wednesday, April 3

Baseball

Masconomet at Haverhill, 3:45 p.m.; Pingree at Brooks, 4 p.m.

Boys Lacrosse

Belmont Hill at Phillips, 3:30 p.m.

Girls Lacrosse

Pentucket at North Reading, 3:45 p.m.; Triton at Georgetown, 3:45 p.m.

Softball

Georgetown at Pope John XXIII, 3:45 p.m.; North Andover at Newburyport, 3:45 p.m.; Worcester Academy at Brooks, 4 p.m.

Boys Tennis

Phillips at BB&N, 3 p.m.; Brooks at Phillips Exeter, 3 p.m.; North Andover at Methuen, 3:30 p.m.; Central Catholic at Billerica, 3:30 p.m.; Masconomet at Pentucket, 3:30 p.m.; Bow at Pelham, 4 p.m.; Merrimack at Timberlane, 4 p.m.; Manchester Memorial at Salem, 4 p.m.; Portsmouth Christian at Sanborn, 4 p.m.; Chelmsford at Lawrence, 4 p.m.; Pinkerton at Alvirne, 4 p.m.

Girls Tennis

Phillips Exeter at Brooks, 3 p.m.; Methuen at North Andover, 3:45 p.m.; Alvirne at Pinkerton, 4 p.m.; Billerica at Central Catholic, 4 p.m.; Pelham at Bow, 4 p.m.; Timberlane at Merrimack, 4 p.m.; Salem at Manchester Memorial, 4 p.m.; Lawrence at Chelmsford, 4 p.m.; Tewksbury at Andover, 4 p.m.; Lowell at Haverhill, 4:15 p.m.

Boys Track and Field

Andover at Chelmsford, 3:30 p.m.; North Andover at Central Catholic, 3:30 p.m.; Haverhill at Lowell, 3:30 p.m.; Tewksbury at Methuen, 3:45 p.m.; Pelham at Souhegan, 4 p.m.; Lawrence at Billerica, 4:15 p.m.

Girls Track and Field

Andover at Chelmsford, 3:30 p.m.; North Andover at Central Catholic, 3:30 p.m.; Haverhill at Lowell, 3:30 p.m.; Tewksbury at Methuen, 3:45 p.m.; Pelham at Souhegan, 4 p.m.; Lawrence at Billerica, 4:15 p.m.

Thursday, April 4

Baseball

Pentucket at Reading, 3:45 p.m.; Greater Lawrence at Chelsea, 4 p.m.; Central Catholic at Lawrence, 4:15 p.m.

Boys Lacrosse

North Reading at Medford, 3:45 p.m.; Pentucket at Tewksbury, 4 p.m.; Ipswich at Georgetown, 4 p.m.

Girls Lacrosse

Haverhill at Pentucket, 4 p.m.; Andover at Westwood, 4 p.m.; North Reading at Malden, 6 p.m.

Boys Tennis

Haverhill at Triton, 3:30 p.m.; North Andover at Masconomet, 3:45 p.m.

Girls Tennis

Triton at Haverhill, 3:30 p.m.

Boys Track and Field

Pentucket at Lynnfield, 3:30 p.m.; Newburyport at North Reading, 3:30 p.m.

Girls Track and Field

Pentucket at Lynnfield, 3:30 p.m.; Newburyport at North Reading, 3:30 p.m.

Boys Volleyball

Central Catholic at Phillips, 4 p.m.