Today’s Games

Girls Ice Hockey

Andover at Boston Latin, 8:30 a.m.

Indoor Track

MVC Non-Qualifier Meet, 9 a.m.; ; NH Division 2 State Meet, at Dartmouth, 10 a.m.; NH Division 1 State Meet, at Dartmouth, 3:30 p.m.

MONday’s Games

Boys Basketball

Greater Lawrence at Minuteman, 5:30 p.m.; Austin Prep at Georgetown, 6:30 p.m.; Salem at Manchester West, 6:30 p.m.

Girls Basketball

Essex Aggie at Fellowship Christian, 4 p.m.; Minuteman at Greater Lawrence, 5:30 p.m.; Presentation at Chelsea, 5:30 p.m.; Masconomet at Pentucket, 6:30 p.m.; Timberlane at Merrimack, 6:30 p.m.; Methuen at Lowell Catholic, 7 p.m.; North Andover at Whittier, 7 p.m.

Boys Ice Hockey

Bedford at Timberlane, 3:20 p.m.; Austin Prep at Central Catholic, 5:30 p.m.; Bishop Fenwick at Andover, 8 p.m.

Girls Ice Hockey

Phillips at Brooks, 5:15 p.m.

Indoor Track

Mass. Non-qualifier Meet

Girls Skiing

Andover at Masconomet, 3:30 p.m.

TUESday’s Games

Boys Basketball

Fellowship at Trinity Catholic, 4:30 p.m.; Mystic Valley at Whittier, 5:30 p.m.; Hollis-Brookline at Pelham, 6:30 p.m.; Londonderry at Nashua North, 6:30 p.m.; Georgetown at Lynnfield, 6:30 p.m.; Pinkerton at Manchester Central, 6:30 p.m.; Masconomet at Pentucket, 6:30 p.m.; Milford at Windham, 6:30 p.m.; Dover at Timberlane, 6:30 p.m.; Tewksbury at Methuen, 7 p.m.; Billerica at Central Catholic, 7 p.m.; Lawrence at Chelmsford, 7 p.m.; Haverhill at North Andover, 7 p.m.

Girls Basketball

Timberlane at Dover, 6:30 p.m.; Pelham at Hollis-Brookline, 6:30 p.m.; Lynnfield at Georgetown, 6:30 p.m.; Manchester Central at Pinkerton, 6:30 p.m.; Windham at Milford, 6:30 p.m.; Methuen at Tewksbury, 7 p.m.; Nashua North at Londonderry, 7 p.m.; Central Catholic at Lawrence, 7 p.m.; North Andover at Haverhill, 7 p.m.

Girls Gymnastics

Pinkerton at Salem, 7 p.m.

Boys Ice Hockey

Newburyport at Pentucket-Georgetown, 5 p.m.

Indoor Track

Cape Ann League Meet at Reggie Lewis Track, 5:30 p.m.

Boys Skiing

Andover at Austin Prep, 3:30 p.m.

WEDNESday’s Games

Boys Basketball

Tabor at Phillips, 3:30 p.m.; Governor’s at Brooks, 4 p.m.; Notre Dame at Fellowship Christian, 6 p.m.; Sanborn at Prospect Mountain, 6:30 p.m.; Memorial at Salem, 6:30 p.m.

Girls Basketball

Phillips at Tabor, 3:30 p.m.; Brooks at Governor’s, 4 p.m.; Notre Dame at Fellowship Christian, 4:30 p.m.; Whittier at Mystic Valley, 5:30 p.m.; Northeast at Greater Lawrence, 5:30 p.m.; Nashoba Regional at Presentation, 5:30 p.m.; Salem at Memorial, 7 p.m.

Girls Gymnastics

Central Catholic at Dracut, 5 p.m.; Spaulding at Londonderry, 7 p.m.

Boys Ice Hockey

Haverhill at Concord-Carlisle; Londonderry at Salem, 3:50 p.m.; Phillips at Kimball Union, 4 p.m.; Brooks at St. Mark’s, 4:15 p.m.; Beverly at Methuen, 5 p.m.; Hingham at Central Catholic, 6 p.m.; North Reading at Newburyport, 7 p.m.; Pinkerton at Bishop Brady, 7:30 p.m.; North Andover at Tewksbury, 7:30 p.m.; Masconomet at Whittier, 8 p.m.; Pentucket-Georgetown at Lynnfield, 8:15 p.m.

Girls Ice Hockey

Waltham at Haverhill-Pentucket-North Andover; Tabor at Phillips, 3:30 p.m.; Holderness at Brooks, 3:45 p.m.; Central Catholic at St. Bernard’s, 5 p.m.; Andover at Chelmsford, 5:10 p.m.; Lincoln-Sudbury at Tewksbury-Methuen, 7:15 p.m.

Skiing

Phillips at Vermont Academy, 2:45 p.m.

Wrestling

Phillips at Phillips Exeter, 3 p.m.; Brooks at Middlesex, 3 p.m.; Pentucket at Danvers, 5 p.m.; Wilmington at Greater Lawrence, 5 p.m.; Bellingham at Whittier, 6 p.m.; Salem at Nashua North, 6 p.m.; Haverhill at Dracut, 6:30 p.m.; Pelham at Windham, 6:30 p.m.; Wayland at North Reading-Lynnfield, 6:30 p.m.; Londonderry at Pinkerton, 6:30 p.m.; Georgetown at Masconomet, 6:30 p.m.; Peabody at Andover, 7 p.m.; North Andover at Central Catholic, 7 p.m.; Bishop Guertin at Timberlane, 7 p.m.; Chelmsford at Methuen, 7 p.m.; Lawrence at Lowell, 7 p.m.

Thursday, Feb. 6

Boys Basketball

Whittier at Greater Lawrence, 5:30 p.m.; Exeter at Londonderry, 7 p.m.

Girls Basketball

Malden at Georgetown, 7 p.m.; Sanborn at Farmington, 7 p.m.; Lawrence at Amesbury, 7 p.m.

Boys Gymnastics

TBA at Andover, 7 p.m.

Girls Gymnastics

Pelham at Keene, 6 p.m.

Skiing

Pinkerton at Londonderry, 9:30 a.m.; Windham at multi-team meet, 3:30 p.m.

Friday, Feb. 7

Boys Basketball

Presentation at Mystic Valley, 5:30 p.m.; Pinkerton at Merrimack, 6:30 p.m.; Bedford at Salem, 6:30 p.m.; North Reading at Pentucket, 6:30 p.m.; Windham at St. Thomas, 6:30 p.m.; Timberlane at Alvirne, 6:30 p.m.; Souhegan at Pelham, 7 p.m.; Notre Dame at Innovation, 7 p.m.; Farmington at Sanborn, 7 p.m.; Lowell at Central Catholic, 7 p.m.; Lawrence at Methuen, 7 p.m.; North Andover at Andover, 7 p.m.; Billerica at Haverhill, 7 p.m.

Girls Basketball

Andover at North Andover, 4:15 p.m.; Thayer at Brooks, 5 p.m.; Phillips at Holderness, 5:30 p.m.; Notre Dame at Innovation, 5:30 p.m.; Mystic Valley at Presentation, 5:30 p.m.; Alvirne at Timberlane, 6:30 p.m.; Pelham at Souhegan, 6:30 p.m.; Pinkerton at Merrimack, 6:30 p.m.; Pentucket at North Reading, 6:30 p.m.; St. Thomas at Windham, 6:30 p.m.; Methuen at Billerica, 7 p.m.; Londonderry at Exeter, 7 p.m.; Central Catholic at Lowell, 7 p.m.; Haverhill at Lawrence, 7 p.m.; Salem at Bedford, 7 p.m.

Boys Ice Hockey

Governor’s at Phillips, 6:15 p.m.

Girls Ice Hockey

Phillips at Governor’s, 6 p.m.

Indoor Track

MVC Championships at Reggie Lewis Center, 2 p.m.

Skiing

Manchester Central at Pinkerton, 3:30 p.m.

Wrestling

Peabody at Whittier, 6 p.m.; Waltham at Georgetown, 6:30 p.m.

Saturday, Feb. 8

Boys Basketball

Brooks at Rivers, 4 p.m.

Girls Basketball

Beaver Country Day at Brooks, 2 p.m.

Boys Ice Hockey

Boston Latin at Methuen, 12 p.m.; Amesbury-Whittier at Lynnfield, 12 p.m.; Londonderry at Pinkerton, 1:30 p.m.; Brooks at St. George’s, 3:30 p.m.; Andover at Peabody, 4 p.m.; Nashua North at Salem, 4:30 p.m.; Lebanon at Timberlane, 4:35 p.m.; Chelmsford at Central Catholic, 6:30 p.m.; Alvirne at Windham-Pelham, 6:45 p.m.; Pentucket at North Reading, 7 p.m.; Lincoln-Sudbury at North Andover, 8:10 p.m.

Girls Ice Hockey

Tewksbury-Methuen at Haverhill-Pentucket-North Andover; Brooks at St. George’s, 3:30 p.m.; Lincoln-Sudbury at Central Catholic, 6:40 p.m.

Wrestling

Graves Kelsey at Brooks; Windham at Exeter, 9 a.m.; Londonderry at Concord, 9 a.m.; Pelham at Memorial, 9 a.m.; State Coaches Dual Meet Tournament, 9 a.m.; Methuen at Haverhill, 10 a.m.; Pentucket at Wakefield, 10 a.m.; Salem at Goffstown, 10 a.m.; Lawrence at TBA, 10:30 a.m.; Hollis-Brookline at Pinkerton, 1 p.m.; Pinkerton at Timberlane, 7 p.m.

Trending Video

Recommended for you